Chór Amici Canentes

 

Chór Amici Canentes, istniejący od 2001 r. jest zespołem Towarzystwa Przyjaciół Chóru Uniwersytetu Warszawskiego. Tworzą go w większości byli członkowie Chóru Akademickiego UW, których połączyła w latach studenckich i łączy do dziś wspólna pasja: muzyka i śpiew chóralny.


Zespół wykonuje muzykę a cappella sakralną i świecką różnych epok, utwory współczesne, a także formy wokalno-instrumentalne. W swym dorobku artystycznym ma wiele znaczących koncertów m.in. w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w Pałacu Tyszkiewiczów, Pałacu Staszica, w wielu kościołach i ośrodkach kultury. Występował na Litwie (2007r.), w Szwecji (2011r.), na Węgrzech (2014r.) oraz uczestniczył z powodzeniem w wielu konkursach chóralnych.


Dyrygentem chóru od września 2015 r. jest Ilina Sawicka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie , specjalności dyrygentura chóralna i harfa oraz studiów podyplomowych Marketing Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Kontynuuje naukę na studiach doktoranckich UMFC. Asystentem dyrygenta jest Jerzy Sawicki, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalności prowadzenie zespołów muzycznych oraz dyrygentura chóralna.


Zapraszamy gorąco do naszego chóru wszystkie osoby, których pasją jest muzyka i śpiew. U nas zyskacie możliwość rozwoju swoich zdolności wokalnych, znajdziecie miłą i kreatywną atmosferę , a także wesołe towarzystwo na spotkaniach i wyjazdach integracyjnych.


Próby chóru odbywają się we środy w godz. 18.30-20.30 w CPK ul. Podskarbińska 2. (od 1.10.2017)


Wszelkie informacje można uzyskać mailowo pod adresem tpchuw@wp.pl lub tel. 503 132 262


Zapraszamy też na naszą stronę www.tpchuw.pl i profil Amici Canentes na facebooku.


W tym tygodniu polecamy