Prac. robótek ręcznych

Instruktor: Paulina WojnoRobienie na drutach i na szydełku jest moją pasją od najmłodszych lat. Pierwszym moją pracą była sukienka dla lalki wykonana na szydełku. Moje prace to nie tylko kopiowanie wzorów, tworzę także własne projekty np. odzież dla siebie i dla dzieci, maskotki, biżuterii damskiej, dekoracji dla domu i ozdób świątecznych.
Chcę zarazić innych swoją pasją i zachęcić do polubienia dziergania na drutach i na szydełku.

Zajęcia zaczniemy od nauki na szydełku podstawowych ściegów: łańcuszek, półsłupek, słupek, słupek podwójny i potrójny. Po opanowaniu tej umiejętności wykonamy szalik, czapkę, serwetkę, obrus, gwiazdki Bożonarodzeniowe, biżuterię damską /kolczyki; obrabianie koralików/. Następnie przejdziemy do nauki na drutach. Pierwszym etapem będzie nabieranie oczek na druty, poznanie podstawowych ściegów - oczka lewe i oczka prawe. Kolejnym etapem będzie wykonanie na drutach szalika, czapki, swetra.

W sezonie 2017/2018  zgłębimy technikę frywolitki igłowej na szydełku i drutach. Technika ta była znana w czasach starożytnych w Egipcie i w Chinach. W Europie pojawiła się w XVII - XVIII wieku. 
Frywolitka jest to rodzaj koronki artystycznej wykonanej z cienkich nici za pomocą igły. Podstawowymi elementami frywolitek są węzły słupki i pikotki za pomocą, których tworzy się kółka i łuczki. Dzięki tej technice powstają najczęściej spotykane wyroby: serwetki, kołnierzyki, wstawki koronkowe, biżuteria, ozdoby na Boże Narodzenie. Produkty wykonywane koronką frywolitkową wyglądają bardzo delikatnie.

Na pierwsze zajęcia proszę żeby każdy uczestnik miał ze sobą szydełko nr 3.

Zajęcia odbywają się w soboty w godz.:

16:00-18:00 - grupa dla dzieci
18:15-20:15 - grupa dla dorosłych

Koszt zajęć: 240 zł. za 3 miesiące (24 h).


W tym tygodniu polecamy