pod kier. A. Karmowskiej

Instruktor: artysta plastyk Agnieszka Karmowska

Pracownia malarstwa olejnego i rysunku
Punktem wyjściowym w zgłębianiu zagadnień techniki malarskiej będą ćwiczenia z rysunku, czyli przenoszenie na papier podstawowych brył wraz z opanowaniem zasad kompozycji.
Na późniejszym etapie nacisk będzie kładziony na rysowanie faktur, draperii, martwych natur, postaci ludzkiej i zwierząt.
Oddzielne zajęcia przewidziane są na zagadnienie waloru. Ćwiczenie umiejętności jego oceny, warunkujące efektowność tak w pracach rysunkowych jaki i malarskich.
Zajęcia malarskie to próba uchwycenia światła, temperatury koloru i jego nasycenia.
Technicznie kursanci opanują sztukę łamania koloru znając już podstawowe zagadnienia z materii malarskiej. Poznają różne rodzaje perspektywy. Tematy prac będą inspirowane obrazami malarstwa mistrzów z XVIII- XX w.w. bądź własnymi pomysłami, upodobaniami. Zajęcia dedykowane są zarówno dla osób początkujących jaki i zaawansowanych.


Potrzebne materiały:
Farby olejne (kolory biel cynkowa, biel tytanowa, czerń kostna, ultramaryna-błękit, błękit pruski kadm żółty średni ,cadm czerwony, kraplak, stronc żółty), rozpuszczalnik do farb, olej lniany, werniks w butelce - nie w aerozolu, pędzle ze szczeciny świńskiej i syntetyczne. Min.2 okrągłe, duży i mały (N20-22, N 6-7) i dwa płaskie o podobnej numeracji. Krosna malarskie. Wym. Ok.50-60 cm, szmatki bawełniane do wycieranie pędzli, paleta. Pojemniczki szklane na rozpuszczalnik i olej.
Komplet kredek pasteli, papier i kartony drobnoziarniste kolorowe format A-3,A-2, gumka chlebowa, pędzle-wachlarze do pasteli, szmatki bawełniane.
Do rysunku: Ołówek, węgiel, kreda, piórka, tusz, patyki, flamastry, inne. Papier biały, szary, kolorowy.
Posiadanie wszystkich materiałów nie jest warunkiem przyjęcia. Można je uzupełniać z czasem.

Zajęcia trwają 3 godziny. Spotkania raz w tygodniu.
Koszt uczestncitwa: 300 zł. za 3 miesiące (36 h).
Materiały we własnym zakresie.
Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 10:00-13:00.


W tym tygodniu polecamy